Novo na knjižnih policah!

Novo na knjižnih policah!
Za otroke, ki jih branje (še) ne zabava
Za otroke, ki jih branje (še) ne zabava
Ko črke zaplešejo
Ko črke zaplešejo
25 zgodbic, skrbno pripravljenih za otroke, ki se srečujejo z izzivi pri branju. Z jasnimi stavki, kratkimi besedili in preprostimi, a zabavnimi zgodbami je namenjena otrokom, ki neradi in težje berejo, imajo morda disleksijo in vsem, ki potrebujejo dodatno spodbudo za odkrivanje čarobnega sveta knjig.
NAJ BRANJE POSTANE UŽITEK VAŠEGA OTROKA!
25 zgodbic, posebej oblikovanih za otroke, ki se srečujejo z izzivi pri branju. Z jasnimi stavki, kratkimi besedili in preprostimi, a zabavnimi zgodbami je namenjena otrokom, ki neradi in težje berejo, imajo morda disleksijo in vsem, ki potrebujejo dodatno spodbudo za odkrivanje čarobnega sveta knjig.
Spoznajte nekaj knjižnih junakov, ki bodo pri branju zabavali vaše otroke!
Šimpanz v muzeju igrač

Simpatični šimpanz Klemen dobi prav posebno nalogo, rešiti najdragocenejšo igračo v muzeju. Mu bo uspelo?
Pogumen gasilec Maksi

Pogumni kuža Maksi, izurjen pes gasilec, ki pomaga vaščanom pred nevarnostmi, tokrat gozdnim požarom.
Baletna pravljica

V pravljico spoznamo deklico Miio, ki s pomočjo snežne vile odkrije svojo ljubezen do baleta in nastopanja.
Beni, nagajivi mišek

V vsakem razredu imamo nagajivega fantička, ki potrebuje več pozornosti, tako kot Beni, nagajivi mišek.
Računalniški škrat

Kaj se zgodi, če otrok predolgo za računalnikom sedi? Pride računalniški škrat, ki mu da lekcijo …
V knjigici se nahaja 25 junakov, tako tistih na dveh nogah, dečkov in deklic, kot živalskih, od pingvina Pika, Maše in njenih plešočih črk, do Lenice gosenice, pobegle mačke Gigi, pa vse do detektivke Špele in skrivnosti izgubljenih copat. Junaki se sprehajajo po gozdovih, igriščih in šolskih hodnikih. Vsak otrok bo v knjigici našel svojega junaka in z njim usvajal užitek do branja.
V knjigici se nahaja 25 junakov, tako tistih na dveh nogah, dečkov in deklic, kot živalskih, od pingvina Pika, Maše in njenih plešočih črk, do Lenice gosenice, pobegle mačke Gigi, pa vse do detektivke Špele in skrivnosti izgubljenih copat. Junaki se sprehajajo po gozdovih, igriščih in šolskih hodnikih. Vsak otrok bo v knjigici našel svojega junaka in z njim usvajal užitek do branja.
Zakaj je knjiga nastala in komu je namenjena ?
So otroci, ki radi berejo, in so otroci, ki jim branje predstavlja velik izziv. Marsikateri med njimi ima disleksijo, stanje, ko mu črke plešejo, včasih celo spolzijo iz knjige, njegovi mali možgančki pa jih težko ujamejo in povežejo v celoto. Za marsikaterega otroka niti ni potrebno, da ima disleksijo, pa mu branje povzroča nelagodje in težko povezuje črke v besede in besede v povedi.
Zato je nastala ta knjižica s 25 zgodbicami za otroke, ki jih branje (še) ne zabava. S počasnimi koraki in vztrajnimi starši in skrbniki bodo tudi ti otroci zakorakali na pot večjega veselja do branja in uživanja v zgodbah, ki jih pripovedujejo črke, povezane v besede, in besede, povezane v povedi.
Kot mama deklice, ki ima učne izzive, vedno znova iščem rešitve, kako ji omogočiti, da bo lažje računala, da bo lažje razumela snov, da bo lažje dohitela sošolce in sošolke, da bo znanje zajemala z veliko žlico in predvsem z veseljem, in seveda, da bo lažje in z večjim veseljem brala. Eden od izzivov je tudi disleksija, za katero danes obstajajo orodja, ki otrokom pomagajo, da se lažje soočajo z izzivom. A pri vsem tem sem sama pogrešala neko celostno rešitev, da bi imeli ti naši otroci knjige, ki bi jih brali z lahkoto in veseljem, predvsem pa ne bi doživljali odpora vsakič, ko bi jih vzeli v roke.
Zato sem na neki točki začela sama pisati zgodbice za mojo deklico – mala jih je prebrala in napisala kratko obnovo. S tem sva vadili branje, pisno razumevanje in seveda pisanje.
Zgodbice so morale biti dovolj kratke, preproste in zabavne, da je ohranjala pozornost in se je deklica vsak dan z veseljem lotila vsaj ene.
Ko so tako nastajale zgodbice, se je v meni porajala misel … kaj pa vsi starši, ki ne pišejo zgodbic, ki imajo druge vrline in ne pisanja? Kako bi oni lahko pomagali svojim otrokom? S pomočjo najinih zgodbic! Zato je danes pred vami knjižica s prvimi 25 pravljicami za otroke, ki (še) ne berejo tako radi.

Zgodbe so oblikovane na način, da je branje čim bolj preprosto in zgodbe razumljive, s kratkimi stavki in jasnimi akcijami, kar je pomembno za otroke s težavo pri branju. V zgodbah je poudarek na prijateljstvu, pogumu, pa tudi na komičnih trenutkih in napačnih predstavah, ki jih lahko imamo o drugih, vse skupaj pa je zapakirano v toplo in spodbudno zgodbo o medsebojni pomoči in razumevanju. Za naše otroke z disleksijo in otroke, ki imajo težave z branjem, je namreč pomembno, da je besedilo prilagojeno tako v smislu enostavnosti branja kot tudi z vizualnimi elementi, ki pomagajo razumeti in slediti zgodbi.
Pa brez skrbi, ni čudežne palice, sta le vztrajnost in približevanje otroku. Tako bodo tudi vaši otroci čez leto, dve, morda tri, ali pa šele v petem razredu z veseljem poprijeli za knjigo in jo brali.
Mateja A. Kegel
Mateja Aleksandra Kegel je avtorica 21 knjig za otroke, mladino in odrasle ter ustvarjalka zgodb, ki nagovarjajo bralce s toplino, humorjem in domišljijo. Njeno pisanje je navdihnjeno z vsakdanjimi izzivi, ki jih premaguje kot mama čudovite deklice, ki se srečuje tudi z bralnimi izzivi. Prav te izkušnje so jo spodbudile k pisanju zgodbic za otroke, ki jih branje (še) ne zabava, saj želi otrokom omogočiti dostop do zgodb, ki so prilagojene njihovim potrebam in jih spodbujajo k odkrivanju ljubezni do knjig.
Skozi svojo kariero je delovala in deluje kot novinarka, urednica, vodja projektov, organizatorka dogodkov, trenerka, moderatorka ter voditeljica delavnic, marketing specialistka z dolgoletnimi izkušnjami na področju dela z mladimi in odraslimi, ki skozi življenje plujejo z različnimi izzivi. V času svojega novinarskega in uredniškega delovanja je napisala več kot 4.000 člankov in intervjujev, kar ji je omogočilo globlje razumevanje raznolikih zgodb in perspektiv. Tudi danes se občasno z veseljem loti pisanja člankov ali intervjuvanja zanimivih sogovornikov, saj se zaveda, da jo to bogati.
Je kreatorka iger v sobah pobega Energy Escape Room, ki so plod njenega znanja in idej. Do sedaj je ustvarila osem sob pobega: Skrivnost Nikole Tresle, Recept za popoln umor (osnovana po njeni kriminalni knjigi), Urok grofice Veronike, Skrivnost generala Maistra, Ugrabitev v športnem parku, Vrnitev Nikole Tesle, Masažni salon Fantazija ter Izgubljeni mamut. Ima več kot 15 let izkušenj kot nacionalna in mednarodna organizatorka dogodkov, organizirala je več kot 400 dogodkov. Kot marketing specialistka, področje, kjer je zelo aktivna zadnjih 14 let, pa je specializirana za digitalni in vsebinski marketing, z znanjem uporabe številnih sodobnih marketinških orodij taktik.
Leta 2020 je bila uvrščena med 100 najbolj branih slovenskih pisateljev, leto pozneje pa med 200 najbolj branih. Te uvrstitve so odraz njenega vztrajnega dela in predanosti ustvarjanju zgodb, ki bogatijo bralne izkušnje otrok in odraslih.
Preveri tudi …